Co można oglądać w Polsat News?

Od kilkunastu lat Polsat News jest jednym z najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce. Zatrudniając ponad 400 pracowników i mając ośrodki regionalne w całej Polsce oraz za granicą, stanowi konkurencje dla TVP Info i TVN 24.

Struktura Stacji

Polsat jest częścią grupy Polsatu i został wyodrębniony, aby stworzyć odrębny program informacyjny, który miał docierać do jak najszerszej widowni. Projekt stworzono z rozmachem, planując i tworząc biuro nadawcze za 6 milionów euro. Nawiązano też współpracę z CNN, co skutkowało zmianą struktury nadawania, wprowadzeniem nowoczesnych ramówek programowych oraz przeszkoleniem dziennikarzy. Efektem jest Polsat News, jaki znamy dzisiaj. Z ramówką podzielną na część poranną, popołudniową oraz wieczorną. Poszczególne programy prowadzone są przez różnych dziennikarzy. W tym Dorotę Gawryluk, Bogdana Rymanowskiego czy Jarosława Gugałę.

Programy Polsat News

Programy nadawane w Polsacie News są różnicowane w zależności od pory i dnia tygodnia. W dni powszednie transmisje rozpoczyna „Nowy Dzień”. Trwa od 5.59 do 10.00 i jego celem jest przypomnienie informacji wczorajszego wieczoru, uzupełnione przez najnowsze wiadomości. Sam program jest przerywany informacjami, które pojawiają się co 15 minut. Po godzinie 10.00 w popołudniowym paśmie Polsatu nadawany jest „W rytmie dnia”. Ten element programowy jest zdominowany przez transmisje, spotkania na żywo oraz rozmowy z politykami i dziennikarzami. „Obrazy Dnia” rozpoczynają „Wydarzenia”, po których następuje „Gość Wydarzeń”. W dni powszednie Agnieszka Gozdyra prowadzi audycje „Debata Dnia”, zaś w niedziele możemy oglądać jedną z flagowych audycji Polsatu News – „Państwo w Państwie”. Oprócz tego warto wspomnieć o takich pozycjach programowych jak „Graffiti”. „Prezydenci i Premierzy” czy „Debata na Świecie” oraz „Dzień Tygodnia”

Odbiór społeczny

PolsatNews został w 2019 roku uznany za najbardziej wiarygodny kanał informacyjny. Codziennie dociera do 4 milionów odbiorców, a najważniejsze pozycje programowe śledzi statystycznie nawet 60 tysięcy oglądających. Grupa Polsat planuje poszerzenie grupy odbiorców, udostępniając Polsat informacyjny na darmowej platformie MUX 4. To nowoczesna sieć nadajników, która swoim zasięgiem pokrywa 45% terytorium polski, a docelowo ma być dostępna na 70% powierzchni naszego kraju. Dzięki temu Polsat News jest nie tylko ogólnodostępny, ale też możemy go oglądać w najwyższej rozdzielczości.

Telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV) to obecnie najlepsza jakość. HDTV jest dostępny w dwóch wersjach – 1080i i 720p. Format 720p ma rozdzielczość 1280×720 pikseli i skanowanie progresywne, podczas gdy format 1080i ma rozdzielczość obrazu 1920×1080 pikseli ze skanowaniem z przeplotem.