Czyściec – film o wyjątkowym powrocie do wiary

Czyściec – film o wyjątkowym powrocie do wiary

Kino o tematyce religijnej nie należy z pewnością do najpopularniejszych gatunków filmowych, ale posiada jednak pewne grono swoich fanów. Nie może zatem dziwić fakt, iż premiera najnowszego obrazu Michała Kondrata pod tytułem „Czyściec” wzbudziła sporo emocji. Produkcja przedstawiająca niezwykłe wydarzenia z życia mistyczki Fulli Horak była wyświetlana w polskich kinach, ale obecnie można ją już obejrzeć bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z telewizji internetowej, aby poznać tę niebywałą historię.

Fulla Horak – fascynujące objawienia mistyczki

„Czyściec” to dość niezwykłe połączenie filmu fabularnego z dokumentem. Główną postacią w tym obrazie jest Fulla Horak, sceptycznie nastawiona do religii, która zmienia zdanie na jej temat po spotkaniu z kobietą o niezachwianej wierze. Szukając swojej duchowej drogi Fulla pogrąża się w modlitwie i błaga Boga o znak, który pozwoli jej uwierzyć całą sobą w jego istnienie. W końcu jej prośba została wysłuchana, a znak, o który prosiła jest bardzo wyjątkowy.

Fulla Horak doznaje objawienia, najpierw Magdaleny Zofii Barat (założycielki zgromadzenia Najświętszego Serca), a następnie kolejnych Świętych Opiekunów (m.in. Jana Bosko i Joanny d’Arc). Podczas tych niezwykłych spotkań przed Fullą rozwijają się wizje życia pośmiertnego człowieka. Zyskuje ona cenną wiedzę dotyczącą nieba, piekła i czyśćca, którą następnie przekazuje światu w postaci książki pod tytułem „Piękna Pani”.

Czyściec – film o Fulli Horak online

Czyściec” to dzieło stworzone przez Michała Kondrata. Napisał on scenariusz filmu w oparciu o książkę Fulli Horak, a następnie go wyreżyserował. Tematyka religijna nie jest mu jednak obca, gdyż dwa poprzednie obrazy Kondrata również skupiają się na prawdziwych bohaterach ważnych dla wiary katolickiej („Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”). Film „Czyściec” miał swoją premierę w październiku 2020 roku, a obecnie można go legalnie oglądać w sieci, za pośrednictwem telewizji internetowej.

Dużą zaletą obrazu jest jego obsada. W rolę głównej bohaterki – mistyczki Fulli Horak, wcieliła się doskonała aktorka Małgorzata Kożuchowska. Na ekranie towarzyszą jej równie utalentowani aktorzy (m.in. Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Maria Niklińska, Henryk Gołębiewski, Ida Nowakowska). „Czyściec” to oczywiście film o tematyce mocno religijnej, dlatego z pewnością przypadnie on do gustu wszystkim widzom, którzy są blisko wiary. Nawet jeśli jednak nasze podejście do niej jest zupełnie inne, warto zdecydować się na ten interesujący seans.