DuckDuckGo – alternatywa dla popularnych wyszukiwarek

DuckDuckGo – alternatywa dla popularnych wyszukiwarek

Szukając alternatywy dla popularnych wyszukiwarek internetowych, często wydaje się nam, że opcję są mocno ograniczone. To prawda, większość niezbyt popularnych wyszukiwarek pozbawiona jest funkcjonalności, często również odpycha wyglądem oraz szybkością działania.

Istnieje jednak alternatywa, która przekonała do siebie wielu użytkowników, którzy cenią sobie efektywność oraz bezpieczeństwo.

DuckDuckGo – najlepsza alternatywa dla popularnych wyszukiwarek

Wyszukiwarka duckduckgo została doceniona prze użytkowników na całym świecie, a jej popularność ciągle rośnie. Łączy ona w sobie trafność w wyszukiwaniu żądanych treści na poziomie swoich największych konkurentów, ale prawdziwym powodem, dla którego wzrasta migracja na tę platformę, jest bezpieczeństwo.

Jeżeli zniechęciła nas polityka działania Google, a także fakt, iż zewsząd słyszymy głosy mówiące o gromadzeniu danych przez firmę na nasz temat, to DuckDuckGo jest dla nas.

Bezpieczna i wygodna wyszukiwarka

Wyszukiwarka duckduckgo ma na celu zapewnienie swoim użytkownikom jak największej anonimowości i bezpieczeństwa. Według najnowszych danych DuckDuckGo staje się coraz popularniejsza w krajach Europy, powodując, że Google niekoniecznie stanowi już domyślną wyszukiwarkę.

Ponadto twórcy wyszukiwarki zapewniają, że w związku zapewnieniem swoim użytkownikom wysokiego poziomu bezpieczeństwa nie gromadzą oni żadnych danych o nich.

Jeśli więc poszukujemy alternatywnej wyszukiwarki internetowej, to DuckDuckGo jest w tej chwili jedną z najciekawszych dostępnych opcji.