„Włoskie wakacje” – ciepły film dla całej rodziny

„Włoskie wakacje” – ciepły film dla całej rodziny

„Włoskie wakacje” to film spokojny, przemyślany. Nie jest ani typowym dramatem, ani typową komedią. Zawiera elementy komediowe, ale i bardziej melancholijne, smutne sceny. Dzięki temu zarówno bawi, jak i wzrusza. Celem obrazu jest zaś uświadomienie sobie jak piękne jest życie i że warto się nim cieszyć w każdej sytuacji oraz że nigdy nie jest za późno by je zmienić na lepsze. To ciepły film, który zachwyci osoby w każdym wieku i do którego na pewno wiele osób chętnie będzie wracać. Gdzie go obejrzeć?

tablet photo

O czym opowiadają „Włoskie wakacje”?

Właściwy tytuł filmu to „Made in Italy”, co na polski można przetłumaczyć jako zrobione, wyprodukowane we Włoszech. Polski tytuł świetnie oddaje jednak zamysł filmu, ponieważ główni jego bohaterowie – Robert i Jack – na co dzień mieszkają w Londynie. Dom we Włoszech, w Toskanii, który jest celem ich podróży i który chcą sprzedać, okazuje się zrujnowany. Niestety, wymaga gruntownego remontu, co zajmuje sporo czasu. To dodatkowe chwile, które muszą spędzić we Włoszech, przedłużając swoje włoskie wakacje. Będą też mieli okazję naprawić swoje relacje, które – delikatnie mówiąc – są trudne. W rolę Roberta wcielił się Liam Nesson, a w rolę Jacka Micheál Richardson, który również w rzeczywistości jest jego synem. Jeśli chodzi o innych aktorów, świetną kreację stworzyły Valeria Bilello oraz Lindsay Duncan. Film miał swoją premierę na świecie 9 lipca 2020 roku. Jego reżyserem jest James D’Arcy, odpowiadający także za scenariusz. To bardzo miły w odbiorze obraz, który jednocześnie wyróżnia się dzięki wspaniale uchwyconej, szczególnej atmosferze, charakterystycznej dla Włoch. We „Włoskich wakacjach” zachwycają również krajobrazy – bardzo malownicze i zapadające w pamięć.

Gdzie obejrzeć „Włoskie wakacje”?

Filmy warto oglądać w internecie. Jest to komfortowy sposób na zapoznanie się ze wszystkimi tytułami, które warto znać, ponieważ można włączyć wybrany film w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu. Nie trzeba czekać na emisję w tradycyjnej telewizji, gdzie jesteśmy też zobligowani siedzeniem przed ekranem w jednym miejscu. Oglądając filmy online można równie dobrze się przemieszczać – na przykład jechać busem z miasta do miasta, umilając sobie tym samym podróż. Wystarczy tylko posiadać odpowiedni sprzęt z dostępem do internetu. „Włoskie wakacje” to film, który jest już dostępny w legalnej telewizji internetowej. Może zapoznać się z nim każdy, kto pragnie go obejrzeć. Na pewno warto, ponieważ to piękna historia, która dzieje się w jeszcze piękniejszym miejscu. Seans nikogo nie pozostawi obojętnym, a do „Włoskich wakacji” na pewno jeszcze kiedyś się wróci!