Filmy które uczą języka

W Polsce wedle ostrożnych szacunków przebywa około 2 mln imigrantów z Ukrainy i państw byłego Związku Radzieckiego. Wielu z nich planuje zostać w Polsce na stałe, a warunkiem jest tutaj znajomość języka polskiego. Okazuje się, że z pomocą śpieszą tu polskie filmy za darmo online

Gdzie oglądać

Filmy za darmo możemy oglądać bez wychodzenia z domu, na przykład dostarcza nam je telewizja internetowa. Dla wielu osób które pragną nauczyć się języka polskiego, olbrzymią zaletą jest to że mogą oglądać film z napisami w swoim języku, lub bez. Obowiązuję zasada – bez napisów musisz oglądać tylko te filmy, które znasz. Gdzie nie musisz się zastanawiać się nad tym, co wciąż dzieje się na ekranie. Znajoma fabuła i postacie pomogą skupić się bardziej na melodii języka. Nieznane filmy w języku polskim można oglądać bez napisów, czerpiąc przyjemność z fabuły, jeśli dana osoba jest mniej lub bardziej biegła w języku. Do oglądania filmów imigranci najchętniej wybierają następujące strony:

  • Cda.pl jest najpopularniejszym zasobem w Polsce. Wiele filmów można oglądać bezpłatnie. Kopiowanie dotyczy głównie filmów animowanych, filmów lub programów telewizyjnych,
  • Vod.tvp.pl to ogromna biblioteka filmów – filmy fabularne , dokumentalne i dla dzieci. Niektóre filmy mają płatny dostęp do oglądania, ale jest niedrogi i warto. Ale możesz oglądać filmy w języku polskim tutaj online i za darmo.
  • Adapter.pl to strona z polskimi filmami przystosowanymi dla różnych osób, w tym dla osób niedosłyszących. Oznacza to, że filmy mają napisy w języku polskim.
  • Ninateka.pl obejmuje filmy dokumentalne, fabularne i eksperymentalne, reportaże, animacje, nagrania spektakli teatralnych i operowych, koncerty, reportaże dokumentujące życie kulturalne i społeczne, a także audycje radiowe. Wszystko to po polsku! Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie Ninateka.pl są bezpłatne . Prawie 8000 darmowych plików audio i wideo. Wszystkie materiały są dostępne bez reklam i bez rejestracji.
  • YouTube – wpisz zapytanie: „cały film lektor PL” lub „cały film z napisami PL”, jeśli chcesz film z napisami w języku polskim.

Jakie filmy oglądają obcokrajowcy?

Wedle szacunków dostawców imigranci mieszkający w Polsce najchętniej oglądają polskie komedie. Jedną z nich jest „Ile waży koń trojański?”. Słodka, ciepła, szczera komedia, z ciekawą fabułą, z której dowiesz się trochę o nastroju w Polsce pod koniec lat osiemdziesiątych (tzw. PRL), o polskim życiu tamtych lat, które miejscami różni się radykalnie od radzieckiego, a nawet o koncepcji „losu” , który był w stanie nieco dostosować głównego bohatera. Z kolei „Listy do M” to film bardzo podobny do amerykańskich i brytyjskich pierwowzorów (jak „prawdziwa miłość”, „Zakochany Nowy Jork”). Bohaterowie, których los, w wigilię Bożego Narodzenia się przeplata. Zabawne, interesujące, zabawne, nieoczekiwane zmiany akcji – ten film powinien ci się spodobać. Dobrze jest oglądać go przed Nowym Rokiem, aby stworzyć nastrój noworoczny. Plus – dla tych, którzy dobrze rozumieją język polski, z pewnością spodoba się szybkość mowy. Możesz obejrzeć film za darmo w języku polskim online z rosyjskimi napisami.